author

Stefania Sadowska

Jestem pasjonatką sztuki filmowej i serialowej, zafascynowaną każdym kadrem, który mówi swoją historię. Na tym blogu odkryjesz recenzje, ukryte smaczki fabularne oraz kulisy produkcji. Zapraszam na podróż przez ekranowe światy.

13 artykułów

latest-article
Filmy
Transgresyjne role Willem Dafoe - aktor poza schematami
date-icon
3 października, 2023

Willem Dafoe przez lata zaskakiwał widzów kontrowersyjnymi rolami, odważnymi scenami erotycznymi i wyrazistymi kreacjami w filmach niezależnych oraz hollywoodzkich hitach. Jego niebanalne role przyniosły mu sławę jednego z najciekawszych aktorów współczesnego kina.

latest-article
Filmy
Filmy o walce z chorobą - siła ludzkiego ducha
date-icon
3 października, 2023

Historie zwycięstw nad chorobami to świadectwa siły ludzkiego ducha i niezłomnej woli walki z cierpieniem. Mimo bólu i ograniczeń, pacjenci inspirują innych do aktywności i radości życia. Pokonują depresję, nowotwory i niepełnosprawność, udowadniając, że można być szczęśliwym mimo choroby.

latest-article
Filmy
Filmy na podstawie powieści fantasy - magia na ekranie
date-icon
3 października, 2023

Filmy fantasy to barwna ucieczka od szarej codzienności do magicznych światów pełnych niezwykłych istot, potężnych czarodziejów i niesamowitych przygód. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym produkcjom, nowym ekranizacjom książek, polskim filmom fantasy oraz cechom tego lubianego gatunku.

latest-article
Filmy
Horrory psychologiczne - gra ze strachem i umysłem
date-icon
3 października, 2023

Horrory psychologiczne bawią się ludzkim umysłem, wykorzystując strach i niepewność. Jakie mechanizmy lęku? Najlepsze tytuły w historii gatunku. Charakterystyczne motywy i tematy. Psychologiczne zagrywki z widzem. Porównanie z innymi gatunkami. Przepis na wciągający horror psychologiczny.