author

Iga Kalinowska

Jestem pasjonatką różnorodnych form rozrywki i zawsze chciałam dzielić się swoją miłością do kina, telewizji i wszelkich atrakcji, które kształtują naszą kulturę rozrywkową.

44 artykułów

latest-article
Przeliczanie jednostek miary
Jak przeliczyć ampery na kilowaty - poradnik
date-icon
3 października, 2023

Jak przeliczyć ampery na kilowaty? Odkryj podstawowe wzory i praktyczne przykłady w naszym poradniku. Dowiedz się, dlaczego potrzebujemy przelicznika i jak korzystać z tabeli przeliczeniowej. Przeliczaj moc urządzeń elektrycznych w prosty sposób.

latest-article
Poradniki
Najlepsza włóczka na swetry - Poradnik
date-icon
3 października, 2023

Najlepsza włóczka na swetry - recenzje i porady. Wybierz idealną włóczkę do swojego projektu. Dowiedz się, jak dobrać odpowiednią grubość, ocenić jakość i pielęgnować swetry.

latest-article
Poradniki
Jak przeliczyć kroki na kilometry - kalkulator i poradnik
date-icon
3 października, 2023

Przeliczanie kroków na kilometry - dowiedz się, jak używać kalkulatora i zmierzyć swoje kroki. Poznaj czynniki wpływające na przeliczanie i przykłady. Czy wiesz, dlaczego warto przeliczać kroki na kilometry? Zdobądź informacje i porady w naszym poradniku.

latest-article
Filmy
Filmy o prostytucji - temat tabu na ekranie
date-icon
3 października, 2023

Filmy o prostytucji w polskim kinie - od tabu po wrażliwe studium człowieczeństwa. Najlepsze produkcje przełamują stereotypy, budzą empatię i pokazują dramatyczne realia życia na marginesie społeczeństwa.

latest-article
Filmy
Mistrzowie suspensu - najlepsi reżyserzy thrillerów
date-icon
3 października, 2023

Alfred Hitchcock, David Fincher, Roman Polański, Christopher Nolan, Park Chan-wook i Denis Villeneuve - sylwetki sześciu wybitnych reżyserów thrillerów. Ich filmy zrewolucjonizowały sposób budowania napięcia i atmosfery tajemnicy. Artykuł omawia techniki, motywy i styl każdego z mistrzów gatunku. Poznaj ich dokonania i wkład w rozwój kina grozy.