Role komikowe Roberta De Niro - mistrz komedii gangsterskiej

Role komikowe Roberta De Niro - mistrz komedii gangsterskiej
Autor Fabian Adamski
Fabian Adamski02.09.2023 | 5 min.

Robert De Niro - od gangstera do komedianta

Robert De Niro to jeden z najwybitniejszych aktorów w historii kina. Choć kojarzony głównie z gangsterskimi i dramatycznymi rolami, z czasem z powodzeniem zaczął wcielać się także w postaci komediowe. Jego nieoczywista przemiana z kamiennego gangu w rozśmieszającego widzów komika to fascynująca opowieść o wszechstronności artysty.

Wczesne role komediowe Roberta De Niro

Kariera filmowa De Niro rozpoczęła się od współpracy z M. Scorsese i gangsterskich ról w filmach "Ojciec chrzestny II" czy "Taksówkarz". Już wtedy aktor pokazał swój talent komediowy w kilku scenach, choć dominowały role dramatyczne. Przełomem był występ w "Bogu ojcu" z 1984 r., za który zdobył Oscara. De Niro pokazał wtedy, że potrafi stworzyć wiarygodną i wielowymiarową postać również poza gangsterskimi filmami.

Debiut komediowy w "Królu komedii"

Prawdziwym debiutem komediowym De Niro był udział w "Królu Komedii" z 1983 r. Aktor zagrał tam stojącego w cieniu komika, który niespodziewanie zyskuje sławę. Wbrew pozorom była to trudna rola wymagająca dużego talentu. De Niro udowodnił, że potrafi błyskotliwie grać komedię, choć wiele osób uważało go za aktora jednej noty.

Komedie gangsterskie z De Niro w roli głównej

Sukces "Króla komedii" otworzył De Niro drzwi do komediowych ról, często łączących elementy gangsterskiej opowieści. Przykładem są "Poczytalni zbiegów" czy "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" - filmy łączące czarny humor z parodią. De Niro błyszczał w nich jako niezrównoważonygangster bawiąc widzów do łez.

Najlepsze komediowe role De Niro

"Gruby i chudszy" - kultowy film z De Niro

"Gruby i chudszy" to jedna z najbardziej kultowych komedii w karierze De Niro. Razem z Chrisem Farleyem stworzyli zgrany duet, który przeszedł do historii kina. De Niro parodiował w tym filmie swoje wcześniejsze gangsterskie role, dodając im prześmiewczego charakteru.

Późniejsze hity komediowe z udziałem De Niro

W kolejnych latach De Niro wystąpił w wielu udanych komediach, m.in. "Pamiętnik", "Tata kontra tata" czy "Killerzy". Jego prawdziwym powrotem do komediowej formy był występ w filmie "Dziadku do orzechów" w 2021 roku. De Niro pokazał, że nawet jako starszy aktor wciąż potrafi rozśmieszać widownię.

Dlaczego De Niro jest świetny w komediach?

Umiejętność parodii

Siłą De Niro w filmach komediowych jest umiejętność parodiowania samego siebie i swoich najsłynniejszych ról. Potrafi ze śmiechem postrzegać własną karierę, nie bojąc się przerysowania.

Charyzmatyczny i utalentowany

Nawet w komediach widać charyzmę i talent aktorski De Niro. Nadaje swoim postaciom głębi i wiarygodności. Dzięki temu widzowie kochają jego komediowe wcielenia.

Znakomite poczucie humoru

De Niro ma doskonałe poczucie humoru i wyczucie komediowe. Jego cięte riposty i miny sprawiają, że role komediowe wychodzą mu świetnie.

Podsumowanie komediowej kariery

Role komikowe Roberta De Niro - mistrz komedii gangsterskiej

Różnorodność komediowych wcieleń

Role komediowe De Niro cechuje ogromna różnorodność - od gangstera po dziadka, potrafi rozbawić w każdej z nich.

Nieoczywisty wybór dla dramatycznego aktora

Przejście De Niro z poważnych ról do komedii było zaskakujące. Tym większe uznanie należy się mu za sukces w tym nieoczywistym repertuarze.

Druga kariera artysty

Dzięki komediom De Niro zyskał popularność wśród nowych widzów i ożywił swoją karierę. Udowodnił, że nawet po latach aktorstwa wciąż może zaskakiwać i błyszczeć na ekranie.

Podsumowanie

Komediowe role Roberta De Niro to fascynujący rozdział w karierze tego wybitnego aktora. Choć kojarzony głównie z mrocznymi postaciami, De Niro z powodzeniem wcielił się także w wiele komediowych ról, które przeszły do historii kina. Jego nieoczywista przemiana z kamiennego gangstera w rozśmieszającego widzów komika, to dowód na niezwykły talent i wszechstronność artysty. Komedie z jego udziałem pokazują, że nawet po latach aktorstwa wciąż może zaskakiwać i błyszczeć na ekranie w każdym gatunku.

Najczęściej zadawane pytania

Kariera Roberta De Niro rozpoczęła się od współpracy z M. Scorsese i gangsterskich ról w filmach "Ojciec chrzestny II" czy "Taksówkarz". Od początku widać było jego wielki talent aktorski.

Przełomem była rola w komedii "Król komedii" z 1983 r. To właśnie ten film otworzył przed De Niro drzwi do komediowych ról.

Do najsłynniejszych komedii z De Niro zalicza się "Gruby i chudszy", "Pamiętnik" czy "Dziadku do orzechów". Aktor błyszczał w nich komediowym talentem.

De Niro ma znakomite wyczucie komediowe i parodiowe. Dodatkowo jego osobowość i charyzma pozwalają mu błyszczeć w lekkich, komediowych rolach.

Komedie pokazują wszechstronność talentu De Niro, który świetnie odnajduje się w każdym gatunku. Udowadniają również, że aktor nie boi się eksperymentów i parodiowania samego siebie.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak przeliczyć kroki na kilometry - kalkulator i poradnik
  2. Latem obłędnie modna i stylowa spódniczka tenisowa nie tylko na korcie
  3. Filmy o depresji - jak kino pokazuje chorobę
  4. Prawdziwe historie na ekranie - najlepsze filmy opartes na faktach
  5. Blake lively zdjęcie laktatorem matkość obowiązki koniec przerw
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Fabian Adamski
Fabian Adamski

Witaj w królestwie kinematografii i telewizji, gdzie fabuła splata się z emocjami. Na tym blogu dzielę się analizami filmowymi, serię pasjonujących ciekawostek oraz inspiracjami związanymi z stylem życia. Razem wkroczmy w świat niezapomnianych historii.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły