InPost – pierwszy dzień w pracy

Prawdziwy survival. Bez szczegółowych map z numerami domów, mając wyłącznie koniec języka za przewodnika, wyruszyłem na nieznane wioski z torbą pełną listów. Jedynie dzięki pomocy życzliwych osób udało mi się roznieść większość „poleconych”.

Czeka mnie żmudne sporządzanie mapy do własnego użytku. Tyle, że tych wiosek ma być kilkanaście, a większość z nich ma po kilkaset numerów…

Zresztą to nie domy z numerami są problemem – najgorsze są domy bez numerów, nowe, których właścicieli z imienia i nazwiska nie znają nawet sąsiedzi.

Ale zobaczę, jak będzie mi się dalej układać współpraca z ta firmą. Bo praca na umowę zlecenie sama w sobie nie jest zbyt atrakcyjna, nie mówiąc o zarobkach listonosza InPost.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena wpisu:
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
InPost - pierwszy dzień w pracy, 5.0 / 5 , ocen: 2
            
   
ciekawostki

Kategoria wpisu: Ciekawostki

Tagi wpisu: ,


Szalony Kapelusznik

Szalony Kapelusznik

Autorem wpisu "InPost - pierwszy dzień w pracy" jest SEOgeek z forum PiO - Szalony Kapelusznik ;)Komentarze: 2

 • marcin.kolek 7 lutego 2014 at 19:30 :

  kolego, mapy zawsze i wszędzie są do dupy, a o papierowych wydanych kilka lat temu, to nie ma nawet co pisać. polecam rządowy portal katastralny Geoportal. dokładny adres do mapy:
  http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
  jak mapka się tobie załaduje, przełącz po prawej stronie na górze z KATASTER na TOPO. dalej masz szukaj i możesz wpisać nazwę miejscowości…
  i kolejna stronka, która pozwoli tobie ustalić, czy w danej miejscowości w ogóle jest jakaś ulica (wiadomo, w kraju dużo się teraz buduje):
  http://www.stat.gov.pl/broker/access/definitionTree.jspa;jsessionid=DEFD97E7F61DF788FA98948B6A4A4C55
  wybierasz województwo, powiat, gminę i jak to się załaduje, po prawej stronie wybierasz z rozwijanego menu, aby pokazała tobie ulice…
  radze również odwiedzać strony www danej gminy. u mnie najszybciej tam aktualizują nowe ulice itp dane, ponieważ sam rządowy Geoportal nie nadąża z wprowadzaniem takich danych.

 • Szalony Kapelusznik 8 lutego 2014 at 18:52 :

  Dzięki za komentarz :) Znam Geoportal od grudnia i korzystam z niego od samego początku – właśnie na jego podstawie tworzę mapki ;) Tyle, że tam też brakuje np. 200 numerów na 800 i trzeba po prostu pytać ludzi „po nazwiskach”.

  Są też inne sytuacje. Np. na Geoportalu dom ma nr 94, w realu to też jest 94, a nad drzwiami wisi tabliczka 88 :D Albo na Geoportalu dom ma nr 120, a w realu 535…

  Co do pracy w InPost – przez pierwsze 3 tygodnie pracowałem po 10 godzin przez 6 dni w tygodniu. Ostatnio zatrudnili więcej ludzi, zmniejszyli mi teren, wiec jest w miarę normalnie :)

  Pozdrawiam wszystkich doręczycieli poznających techniki driftu na zaśnieżonych, oblodzonych albo błotnistych polnych drogach górzystej Małopolski ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wpisz odpowiedź *