5 rzeczy, które warto wiedzieć o styczniowo-lutowym wydaniu „Vogue Polska”

5 rzeczy, które warto wiedzieć o styczniowo-lutowym wydaniu „Vogue Polska”
Autor Fabian Adamski
Fabian Adamski16.02.2024 | 5 min.

Styczniowo-lutowe wydanie „Vogue Polska” to prawdziwa gratka dla miłośników mody i stylu. W numerze przeczytamy wywiady z początkującymi polityczkami, które po raz pierwszy zasiadły w ławach parlamentu, poznamy fenomen marek modowych z Korei Południowej i dowiemy się, kim była Carolyn Bessette-Kennedy, ikona stylu lat 90. Ponadto, aktorka Martyna Byczkowska opowie o swojej pasji do zawodu, a my rzucimy okiem na paryskie mieszkanie projektantki Florence Cools. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na czytelników najnowszego Vogue'a.

Posłanki i senatorka po raz pierwszy w parlamencie

W najnowszym wydaniu Vogue Polska poznamy sylwetki kobiet, które po raz pierwszy zasiądą w polskim parlamencie. To symboliczny gest nadziei na lepszą przyszłość naszego kraju. Kara Becker przeprowadziła wywiady z posłankami i senatorką, aby przybliżyć ich postaci i dowiedzieć się, jakie mają plany w parlamencie.

Posłanka Joanna Wicha zamierza skupić się na czterech filarach - ochronie zdrowia, postulatach młodych, kwestiach zdrowia psychicznego oraz naturalnej integracji międzypokoleniowej. Chce działać na wzór modelu skandynawskiego. Senatorka Magdalena Biejat będzie walczyć o prawa kobiet, osób starszych, dzieci i pracowników. Dorota Łoboda angażuje się w walkę o prawa osób LGBT+, a Dorota Olko zajmuje się nauką i szkolnictwem wyższym.

Te młode i ambitne kobiety dają nadzieję, że Polska będzie zmierzać w dobrą stronę. Ich głos w parlamencie może przyczynić się do pozytywnych zmian w naszym kraju.

Fenomen marek z Korei Południowej

Korea Południowa to obecnie jeden z najgorętszych trendów w świecie mody. Tamtejsi projektanci podbijają rynek luksusowych ubrań, a konsumenci chętnie w nie inwestują. Dlaczego azjatyckie marki zyskują na popularności?

Jak pisze Michalina Murawska, Koreańczycy wydają dziś na towary luksusowe więcej niż mieszkańcy innych krajów. W 2022 roku te wydatki wzrosły aż o 24%. Moda z Korei Południowej cechuje się eleganckim minimalizmem, dyskretnym luksusem i często uniseksowym charakterem. Do tego można ją nabyć w przystępnych cenach.

W najnowszym Vogue Polska znajdziemy przewodnik po najciekawszych markach z Korei Południowej. Warto bliżej przyjrzeć się temu modowemu fenomenowi!

Najpopularniejsze koreańskie marki

  • Gentle Monster - okulary przeciwsłoneczne
  • System - ubrania w stylu ulicznej mody
  • Beyond Closet - projekty łączące klasykę z nowoczesnością

Martyna Byczkowska o pasji do aktorstwa

Martyna Byczkowska to młoda, utalentowana aktorka, którą możemy oglądać w serialach Netfliksa. W wywiadzie dla Vogue Polska opowiada o swojej pasji do zawodu i planach na przyszłość.

Byczkowska gra w "Absolutnych debiutantach" i "1670". Jest świadoma swojej wartości, choć role nastoletnich dziewczyn pozwalają jej na "drugie życie". Nie przeszkadza jej to jednak w rozwoju aktorskim.

Nie jestem już dzieckiem, ale gdy ktoś mówi do mnie "Martynka", bo wyglądam młodo, to się nie wkurzam. Role młodych dziewczyn nie cofają mnie w rozwoju, tylko dają mi drugie życie.

Byczkowska wie, czego chce i ma plany na przyszłość. Bardzo poważnie podchodzi do aktorstwa, które jest jej pasją. Mimo młodego wieku ma już spore osiągnięcia.

Wystawa kobiet projektantek mody

5 rzeczy, które warto wiedzieć o styczniowo-lutowym wydaniu „Vogue Polska”

Od 7 grudnia 2022 roku w nowojorskim Costume Institute możemy zwiedzać wystawę "Women Dressing Women". Ma ona na celu upamiętnienie zapomnianych przez historię projektantek.

Jak pisze Kamila Wagner, łączy je walka z męską dominacją i wyzwolenie kobiet. Wśród zaprezentowanych kobiet są m.in. Ann Lowe, autorka sukni ślubnej Jackie Kennedy czy Elizabeth Keckley, która szyła dla rodziny Lincolnów.

Wystawa nie tylko przypomina postaci z przeszłości. Ma też zapewnić rozgłos współczesnym projektantkom i umocnić feministyczną narrację w modzie.

Najważniejsze projektantki

Ann Lowe Autorka sukni ślubnej Jackie Kennedy
Elizabeth Keckley Projektantka rodziny Lincolnów

Carolyn Bessette-Kennedy ikoną stylu lat 90.

Carolyn Bessette-Kennedy to ikona stylu lat 90. Jej kapsułowa garderoba, oparta na prostocie i minimalizmie, wciąż inspiruje kobiety na całym świecie.

Jak pisze Sunita Kumar Nair, Carolyn używała mody, by prowadzić dialog ze światem. Już zanim poznała męża, Johna F. Kennedy'ego Jr., stawiała na klasyczne kroje i jakość. Była muzą Calvina Kleina.

Ceniła ponadczasowość, stawiając na kilka uniwersalnych elementów garderoby. Jej styl cechowała elegancja i dyskretny luksus. Do dziś pozostaje wzorem minimalizmu lat 90.

W najnowszym, styczniowo-lutowym wydaniu Vogue Polska znajdziemy wiele ciekawych materiałów. Przeczytamy m.in. o debiutujących w parlamencie posłankach i senatorce, fenomenie marek z Korei Południowej, ikonie stylu Carolyn Bessette-Kennedy czy pasji do aktorstwa Martyny Byczkowskiej.

Styczniowo-lutowe wydanie zachęca do optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość Polski. Sesja okładkowa z Julią Banaś nawiązuje kolorystyką do polskiej flagi. Nowe twarze w parlamencie mogą wnieść pozytywne zmiany.

W numerze nie zabraknie także inspiracji modowych. Koreanki to prawdziwe ikony stylu, a minimalizm Carolyn Bessette-Kennedy wciąż jest na czasie. Do tego wywiad z utalentowaną aktorką Martyną Byczkowską i wystawa projektantek przypominających o walce kobiet o równe prawa.

Styczniowo-lutowe wydanie Vogue Polska to pozycja obowiązkowa dla miłośników mody i stylu. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie i ciekawe inspiracje na nadchodzący rok.

Podsumowanie

Styczniowo-lutowe wydanie „Vogue Polska” to gratka dla miłośników mody i stylu. W numerze przeczytamy o nowych posłankach i senatorce, fenomenie marek z Korei Południowej i ikonie stylu Carolyn Bessette-Kennedy. Nie zabraknie również inspiracji modowych i wywiadu z Martyną Byczkowską. Ten numer „Vogue Polska” z pewnością dostarczy wielu ciekawych treści i inspiracji.

Nowe wydanie „Vogue Polska” niesie ze sobą pozytywny przekaz i nadzieję na lepszą przyszłość Polski. Sesja okładkowa nawiązuje do polskiej flagi, a nowe posłanki i senator reprezentują młode pokolenie, które może wniesie pozytywne zmiany. Każdy z pewnością znajdzie w tym numerze coś dla siebie.

Najczęstsze pytania

W styczniowo-lutowym wydaniu Vogue Polska przeczytasz m.in. o nowych posłankach i senatorce, które po raz pierwszy zasiądą w parlamencie, fenomenie marek z Korei Południowej, ikonie stylu lat 90. Carolyn Bessette-Kennedy oraz pasji do aktorstwa młodej aktorki Martyny Byczkowskiej. To tylko część atrakcji, jakie czekają w tym numerze.

Okładka najnowszego wydania nawiązuje kolorystyką do polskiej flagi. Jest to symboliczny gest, mający wyrażać nadzieję, że Polska ma przed sobą lepszą przyszłość. Sesja okładkowa z Julią Banaś odbyła się w Los Angeles.

Marki z Korei Południowej zyskują na popularności, ponieważ Koreańczycy bardzo dużo wydają na towary luksusowe. Ich moda cechuje się eleganckim minimalizmem i często uniseksowym charakterem. Do tego można ją nabyć w przystępnych cenach. To sprawia, że azjatyckie brandy podbijają świat.

Carolyn Bessette-Kennedy to ikona stylu lat 90. Jej minimalistyczna garderoba, oparta głównie na klasycznych krojach i wysokiej jakości, do dziś inspiruje. Była muzą Calvina Kleina i żoną Johna F. Kennedy'ego Jr. Uosabiała elegancję i dyskretny luksus tamtych czasów.

Najnowsze, styczniowo-lutowe wydanie Vogue Polska można kupić w salonach prasowych i kioskach w całej Polsce. Numer można także zamówić przez stronę Vogue.pl i otrzymać w wersji papierowej lub cyfrowej.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak przeliczyć kroki na kilometry - kalkulator i poradnik
  2. Nieoczekiwany sekret wypoczynku Tremonti - poznaj jego styl życia
  3. Wizjonerzy kina - najbardziej awangardowi twórcy filmowi
  4. Prawdziwe historie na ekranie - najlepsze filmy opartes na faktach
  5. Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024: Przewodnik dla kinomanów
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Fabian Adamski
Fabian Adamski

Witaj w królestwie kinematografii i telewizji, gdzie fabuła splata się z emocjami. Na tym blogu dzielę się analizami filmowymi, serię pasjonujących ciekawostek oraz inspiracjami związanymi z stylem życia. Razem wkroczmy w świat niezapomnianych historii.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły