Press "Enter" to skip to content

Co łączy Pythona z Monty Pythonem?

Co łączy jeden z najpopularniejszych języków programowania Python z grupą Monty Python? Oczywiście podobieństwo nazw. Ale czy jest to podobieństwo zupełnie przypadkowe?

Według Wikipedii:

MontyPython, grupa Monty Pythona, Pythoni – zespół twórców i gwiazd telewizyjnego serialu komediowego „Latający cyrk Monty Pythona”, założony pod koniec lat 60. XX wieku w Anglii.W skład grupy wchodziło sześciu komików: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin.

Python – język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia, o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością.

Nazwa języka nie pochodzi od zwierzęcia lecz od serialu komediowego emitowanego w latach siedemdziesiątych przez BBC – „Monty Python’s Flying Circus” (Latający cyrk Monty Pythona). Projektant (Guido van Rossum), będąc fanem serialu i poszukując nazwy krótkiej, unikalnej i nieco tajemniczej, uznał tę za świetną.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena wpisu:
Rating: 4.9/5 (18 votes cast)
Co łączy Pythona z Monty Pythonem?, 4.9 / 5 , ocen: 18
Warto się uczyć Ruby?

Obecnie jestem Python devem ale zainteresowało mnie Ruby. Warto się go uczyć jeśli znam już język backendowy? Czy raczej możliwości Read more

Kursy Python

"Kurs Machine Learning w Python - wprowadzenie do sztucznej inteligencji" , "Kurs Data Science w Python - wprowadzenie do analizy Read more
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial