Press "Enter" to skip to content

Zmiana regulaminu Kokos.pl

Otrzymałem dzisiaj e-mail o treści:

Drogi Użytkowniku,

8 listopada 2017 r. zmieni się regulamin serwisu Kokos.pl. Nowe brzmienie regulaminu związane jest z zaplanowaną na styczeń 2018 r. zmianą modelu udzielania pożyczek w serwisie Kokos.pl.

Zmiana modelu udzielania pożyczek podyktowana jest wejściem w życie ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, która zmienia m.in. ustawę o kredycie konsumenckim, a także zmianą podejścia organów nadzorczych do udzielania pożyczek w modelu social lending. W związku z tym, że 22 stycznia 2018 r. upływa okres przejściowy, w którym instytucje pożyczkowe mogą udzielać kredytów konsumenckich bez wpisu do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Inwestorów i Pożyczkobiorców, począwszy od stycznia 2018 r. pożyczek w serwisie Kokos.pl będą mogły udzielać wyłącznie firmy wpisane do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przy Komisji Nadzoru Finansowego, a jednym z Inwestorów będzie Blue Media S.A.

Najważniejsze zmiany, które wprowadzamy w dniu 8 listopada 2017 roku to:

● zmiana ratingu Użytkowników z minimum jedną niebieską gwiazdką do maksymalnej liczby pięciu zielonych gwiazdek,

● rezygnacja z udzielania pożyczek w formie ofert pożyczkowych,

● usunięcie niektórych weryfikacji, np. ERIF oraz weryfikacji tożsamości.

Szczegóły dotyczące nadchodzących zmian znajdziesz tutaj.

Wszystkich Inwestorów, którzy chcieliby rozpocząć współpracę z serwisem Kokos.pl i są zarejestrowani lub złożyli wniosek o rejestrację w KNF jako instytucje pożyczkowe, zapraszamy do kontaktu. Liczymy na to, że wspólnie będziemy tworzyć nową odsłonę serwisu.

Pozdrawiamy,

Zespół Kokos.pl

zmiana-regulaminu-kokos