TextMarket – PIT

Treść wiadomości e-mail, którą dzisiaj otrzymałem:

W związku z obowiązkiem wystawienia PITów za działania w TextMarkecie proszę o informację czy jest Pan osobą fizyczną/prowadzi działalność.
Jeśli rozlicza się Pan jako osoba fizyczna proszę o wypełnienie załączonego oświadczenia i podesłanie w odpowiedzi na tego maila.
PITy zostaną przygotowane i wysłane do końca tygodnia, dlatego proszę o szybki kontakt.

No i proszę. TextMarket wysyła PIT-y. Ostatnio Giełda Tekstów rozliczyła się z copywriterami właśnie w ten sposób, a teraz przyszedł czas na TextMarket. Coś się jednak zmienia na tym świecie. Wreszcie nie będę musiał kombinować, jak uczciwie rozliczyć PIT.

6 thoughts on “TextMarket – PIT

  1. Post użytkownika Differend zamieszczony na forum PiO, cytuję: „tm łaskawie mi napisał, że nie dostanę od nich pitu. Zapytałam, dlaczego mailami wprowadzają w błąd. Odpisali, że źle im się wydawało, i myśleli że pity będą wystawiać…. no tragedia…”

  2. Ni stąd, ni zowąd, otrzymałem od Prolink e-mail o treści: „Ze względu na to, że dostał Pan pełne wynagrodzenie, czyli nie pobraliśmy od Pana podatku nie mamy podstawy aby wystawić PIT. Jako osoba fizyczna powinien się Pan rozliczyć z Urzędem Skarbowym z podatku dochodowego. Dążymy do tego, aby w przyszłym roku wystawiać PIT oraz pobierać podatek za rok 2014. Jednak jest to w trakcie weryfikacji dlatego właśnie potrzebowaliśmy oświadczenia do umowy.” Czyli na razie wszystko zostaje po staremu 😉

  3. Czyli jest nadzieja,że będą jednak rozliczać podatek osób fizycznych – byłoby cudownie 🙂 Do tego momentu ograniczam się jednak wyłącznie do Giełdy Tekstów, gdzie wszystko już obecnie jest jasne i przejrzyste w tej kwestii 🙂

  4. Teraz textbookers twierdzi, że też będzie odprowadzał zaliczki oraz przysyłał PITy. zobaczymy jak to będzie.

  5. Czy żeby pisać na textmarket trzeba założyć działalność gospodarczą itp? czy każdy może z miejsca pisać?

Comments are closed.