SEO-poprawki bloga Szukam-informacji.pl (ciąg dalszy)

Analizując statystyki wejść z Google, znów postanowiłem nieco posprzątać na swoim blogu. Właśnie zakończyłem takie tam jedno większe zlecenie, zainkasowałem gotówkę, więc zgodnie z powiedzeniem „najpierw obowiązek, potem przyjemność” nastał czas na zajęcie się swoim hobby :)

Opisy tagów

Zgodnie z założeniem Meta name=robots content=noindex,follow – dla tagów bez category_description – puste description równa się noindex. Zapobiega powielaniu treści (duplicate content), ale nie pozwala na wyświetlanie podstron tagów w wynikach wyszukiwania Google.
Żeby nie marnować po prostu czasu, postanowiłem w opisy tagów wklejać linki partnerskie tam, gdzie to tylko możliwe. Np. na frazę „multiprogram” oraz „multiprogram allegro” jestem wysoko w SERP-ach, więc dlaczego miałbym tego nie wykorzystać? Tym bardziej, ze dzięki reflinkowi biznes-host.pl zamieszczonemu tutaj kiedyś zarobiłem niedawno „43.31 PLN” :)

biznes-host.pl Doładowanie za polecenie (program partnerski)

✓ reflinki i opisy tagów dotyczących biznes-host.pl,
✓ aktualizacja kodów promocyjnych biznes-host,
✓ reflinki i opisy tagów dotyczących Giełdy Tekstów, w tym „teksty SEO” i „SEO teksty”,
✓ poprawiony reflink Textmarket,
✓ aktualizacja tagu MultiProgram, nie był przypisany żaden post,
✓ usunięcie niewykrytego wcześniej przez Broken Link Checker linku we wpisie o MultiProgramie,
✓ niestety, nie ma reflinka „partnerskiego” MultiProgram,
✓ usunięcie zbędnych tagów Word, Adam Małysz, Kamil Stoch, link wewnętrzny, skoki narciarskie,
✓ opisy oraz widżety Nokaut.pl w tagach dot. sportów zimowych, nart itp. – usunięte zbędne linki, nawet nofollow,

Ikony wpisów

Domyślne ikony wpisów w WordPress – motyw Priimo – przyszła pora, aby zmienić domyślne ikony tam, gdzie to tylko możliwe. O ile wydało mi się to słuszne, wstawiłem reklamy.

Szybkość wczytywania strony

Według narzędzia PageSpeed Insights należało nieco poprawić szybkość wczytywania witryny. Poczytałem nieco na ten temat, przeraziłem się nawet ;) , ale po chwili zastanowienia jeszcze raz przyjrzałem się sugestiom Google:

optymalizacja-bloga-javascript-cssJeśli ktoś widzi slider na niniejszej podstronie, to ma lepszy wzrok, niż ja :D Dawno temu go usunąłem, nie wiem jak (pewnie dłubiąc bezpośrednio w kodzie), ale usunąłem, a link do plików JavaScript oraz CSS pozostał…

Okazało się, że trzeba jeszcze odznaczyć opcję „Display post slideshow on front page” w Priimo Theme Options. Rezultat? Zniknęły 2 pozycje z powyższej listy.

VN:F [1.9.22_1171]
Twoja ocena wpisu:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
SEO-poprawki bloga Szukam-informacji.pl (ciąg dalszy), 5.0 / 5 , ocen: 1
            
   
wordpress webmastering

Kategoria wpisu: Webmastering, WordPress

Tagi wpisu: , ,


Szalony Kapelusznik

Szalony Kapelusznik

Autorem wpisu "SEO-poprawki bloga Szukam-informacji.pl (ciąg dalszy)" jest SEOgeek z forum PiO - Szalony Kapelusznik ;)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wpisz odpowiedź *