Programy partnerskie, sieci reklamowe – krótkie podsumowanie

A na tych PP od skapiec.pl i nokaut.pl daje się coś wyciągnąć + reklama google?

Cały czas to testuję. Nie tylko na swoim blogu umieszczam reklamy Ceneo, Skąpiec, Nokaut, AdSense, Nextclick, Ad4mmo itp. Próbuję różnych układów na stronie, banerów dostosowanych tematycznie, kontekstowych itp.

Mam wrażenie że te, które są płatne za kliknięcia albo za leady, dają efekt tylko w ściśle targetowanym contencie. Np. Ad4mmo sprawdza się na forach o grach, a Nextclick na „geekowskich” blogach.

W takim Skąpcu nie zarobiłem praktycznie nic, podobnie w Ceneo. Nokaut ma widżet kontekstowy i tu widzę jakieś zalety, tyle że trzeba mieć zoptymalizowany tzw. długi ogon. A ja np. na podstronie http://szukam-informacji.pl/photoshop-kurs-kreatywna-fotografia-slubna/ wolałbym, żeby ktoś kliknął w mój baner, a nie ten z widżetu Nokaut 🙂

AdSense „śledzi” użytkownika i chyba jest najfajniejszą opcją – tyle, że decyduje umiejscowienie oraz target, profil osób wchodzących na daną stronę, czyli pośrednio jakość i tematyka danej witryny.

1 thought on “Programy partnerskie, sieci reklamowe – krótkie podsumowanie

  1. Ja już wytestowałam i wybrałam :)Jestem zadowolona ze współpracy z NextClick.Wyświetla artykuły, na których można troszkę zarobić :)i wyświetla propozycje innych artykułów które mogą zainteresować internautów . swietny widget !

Comments are closed.