Press "Enter" to skip to content

Co łączy Pythona z Monty Pythonem?

Co łączy jeden z najpopularniejszych języków programowania Python z grupą Monty Python? Oczywiście podobieństwo nazw. Ale czy jest to podobieństwo zupełnie przypadkowe?

Według Wikipedii:

MontyPython, grupa Monty Pythona, Pythoni – zespół twórców i gwiazd telewizyjnego serialu komediowego „Latający cyrk Monty Pythona”, założony pod koniec lat 60. XX wieku w Anglii.W skład grupy wchodziło sześciu komików: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin.

Python – język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia, o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością.

Nazwa języka nie pochodzi od zwierzęcia lecz od serialu komediowego emitowanego w latach siedemdziesiątych przez BBC – „Monty Python’s Flying Circus” (Latający cyrk Monty Pythona). Projektant (Guido van Rossum), będąc fanem serialu i poszukując nazwy krótkiej, unikalnej i nieco tajemniczej, uznał tę za świetną.Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial